5 czynników, które hamują działanie diety

Reklamy Ads By Google

Dieta czasami może być zawodna, tyle samodyscypliny, a Twoja waga wciąż tkwi w miejscu. Być może jesteś bardzo blisko celu, ale nawet o tym nie wiesz. Sprawdź, co może być przeszkodą w zrzuceniu zbędnych kilogramów!

Stres, a wpływ na działanie diety

Chcesz schudnąć, a jednocześnie nie możesz zwolnić tempa? Wiedz, że sen jest teraz o wiele wyższym priorytetem niż kolejne pół godziny spędzone w pracy czy na samorozwoju. Stres może przyczynić się do zatrzymania efektów diety, ponieważ jest jednym z czynników, które decydują o tym, jak wchłaniają się wartości pokarmu do organizmu. Stwórz więc dla niego przyjazne „środowisko”. Nastaw się pozytywnie do procesu odchudzania. Wyobrażaj sobie upragniony efekt i ciesz się z każdego małego zwycięstwa na drodze do celu. Co jest zwycięstwem? To każdy dzień zrealizowany zgodnie z zaplanowaną dietą. Co, jeśli Twój organizm domaga się relaksu, a nie możesz wziąć urlopu? Wykorzystuj każdą chwilę na „odciążanie” swojego mózgu. Istotne są nawet krótkie spacery, medytacje, wizualizacje, stabilizowanie oddechu. Wszystko to pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie, a docelowo — sylwetkę.

Reklamy Ads By Google

Dieta i przetworzona żywność

W pogoni za czasem coraz bardzo kuszące stają się dania pudełkowe. Firmy cateringowe oferują gotowe dania przygotowane wg popularnych diet. Czy jest to dobre rozwiązanie? To zależy. Sprawdź dobrze jakiego rodzaju obróbce poddawany jest Twój posiłek. Może Ci się wydawać, że sięgasz po zdrowe jedzenie. Często okazuje się, że są to głęboko przetworzone produkty które dostarczają organizmowi głównie kalorii. Taki pokarm jest też mniej sycący od świeżego jedzenia. Dlatego chcesz jeść go częściej i więcej. Tym sposobem rozpychasz żołądek… zwiększasz apetyt i zamiast chudnąć… wciąż tyjesz!

Oddziaływanie hormonów w diecie

Rozmaite zaburzenia równowagi hormonalnej związane np. z zaburzeniami tarczycy mogą spowalniać spalanie tłuszczów, węglowodanów i białek. Jeśli podczas diety towarzyszą Ci takie objawy jak: uczucie zimna, ospałość, sucha skóra, obniżony nastrój — przerwij dietę. Jej kontynuacja niepotrzebnie będzie utrwalać w Tobie negatywne podejście do procesu odchudzania. Koniecznie zbadaj tarczycę, a po postawionej diagnozie zmień sposób odżywiania, by dostarczyć organizmowi brakujących pierwiastków.

Reklamy Ads By Google

Zobacz również: Jaka powinna być dieta na lato?

Cukrzyca vs. dieta

Ok zrobiłeś/zrobiłaś już naprawdę wszystko. Od tygodni jesz zbilansowane posiłki odliczone co do grama. Zapewniasz sobie dużo aktywności fizycznej, ale waga niezmiennie stoi w miejscu. Do tego źle sypiasz, czujesz ciągłe zmęczenie? To niepokojące objawy, które mogą świadczyć o rozwoju stanu cukrzycowego. Testy diagnozujące cukrzycę lub stan przedcukrzycowy można wykonać przez doustny test obciążenia glukozą, lub poprzez zbadanie stężenia glukozy w pobranej na czczo krwi.

Reklamy Ads By Google

Niedobór witamin w diecie

Ceną, jaką płacisz za drastyczną, źle przeprowadzaną dietę, jest zrujnowane zdrowie oraz krótkotrwały efekt utraty wagi lub całkowity jego brak. Bez witamin masz mniej energii i zapału do pracy nad upragnioną sylwetką. To witaminy takie jak magnez, witamina C i D pomogą Ci w utrzymaniu dobrego samopoczucia, traktowaniu diety bardziej jako ekscytującego wyzwania, niż drogi pełnej wyrzeczeń.

A zatem? Przyglądaj się swojemu organizmowi. Badaj się i pamiętaj, że to długo oczekiwane efekty, konsekwentnie realizowany plan dają najlepsze, trwałe rezultaty, ogromną satysfakcję, wiarę w siebie oraz własną skuteczność – czego Ci gorąco życzymy!

Zobacz również: Skuteczna dieta na płaski brzuch

Oceń ten artykuł!
0 / 5 Średnia: 0

Twoja ocena:

1 osoba ogląda ten artykuł
Szefpoleca

Szefpoleca

Jestem szefem w swojej kuchni - gotowanie to moja największa pasja. Z ogromną przyjemnością oddaję się sztuce kulinarnej, uwielbiając zarówno proces tworzenia wykwintnych dań, jak i samą radość z jedzenia. W moim repertuarze znajdziesz zarówno tradycyjne przepisy, które odświeżam i wzbogacam o odrobinę nowoczesności, jak i własne, unikalne kreacje kucharskie. Dzięki mojemu podejściu, moje dania to harmonijne połączenie bogactwa smaków i aromatów, które zachwycają podniebienia, a jednocześnie nie wymagają od kucharza nieprzyzwoitego wysiłku. Kocham dzielić się tymi doświadczeniami kulinarnymi, inspirując innych do odkrywania radości płynącej z gotowania i wspólnego celebrowania posiłków.

Artykuły: 424
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter kulinarny

Bądź na bieżąco – wysyłamy sezonowe przepisy i porady

Zapisz się na jedyny taki w sieci kulinarny newsletter i dołącz do 2719 zadowolonych czytelników. Szefpoleca.pl to ciągle rosnąca baza artykułów i przepisów na dania z całego świata. Każdego dnia tworzymy blog kulinarny z pasją dla osób, które kochają gotowanie i pieczenia tak jak my! Już dziś dołącz do nas :)