5 czynników, które hamują działanie diety

5 czynników, które hamują działanie diety
5 czynników, które hamują działanie diety

Tyle samodyscypliny, a Twoja waga wciąż tkwi w miejscu? Być może jesteś bardzo blisko celu, ale nawet o tym nie wiesz. Sprawdź, co może być przeszkodą w zrzuceniu zbędnych kilogramów!

Stres

Chcesz schudnąć, a jednocześnie nie możesz zwolnić tempa? Wiedz, że sen jest teraz o wiele wyższym priorytetem niż kolejne pół godziny spędzone w pracy czy na samorozwoju. Stres jest jednym z czynników, które decydują o tym, jak wchłaniają się wartości pokarmu do organizmu. Stwórz więc dla niego przyjazne „środowisko”. Nastaw się pozytywnie do procesu odchudzania. Wyobrażaj sobie upragniony efekt i ciesz się z każdego małego zwycięstwa na drodze do celu. Co jest zwycięstwem? To każdy dzień zrealizowany zgodnie z zaplanowaną dietą. Co, jeśli Twój organizm domaga się relaksu, a nie możesz wziąć urlopu? Wykorzystuj każdą chwilę na „odciążanie” swojego mózgu. Istotne są nawet krótkie spacery, medytacje, wizualizacje, stabilizowanie oddechu. Wszystko to pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie, a docelowo — sylwetkę.

Przetworzona żywność

W pogoni za czasem coraz bardzo kuszące stają się dania pudełkowe. Firmy cateringowe oferują gotowe dania przygotowane wg popularnych diet. Czy jest to dobre rozwiązanie? To zależy. Sprawdź dobrze jakiego rodzaju obróbce poddawany jest Twój posiłek. Może Ci się wydawać, że sięgasz po zdrowe jedzenie. Często okazuje się, że są to głęboko przetworzone produkty które dostarczają organizmowi głównie kalorii. Taki pokarm jest też mniej sycący od świeżego jedzenia. Dlatego chcesz jeść go częściej i więcej. Tym sposobem rozpychasz żołądek… zwiększasz apetyt i zamiast chudnąć… wciąż tyjesz!

Hormony

Rozmaite zaburzenia równowagi hormonalnej związane np. z zaburzeniami tarczycy mogą spowalniać spalanie tłuszczów, węglowodanów i białek. Jeśli podczas diety towarzyszą Ci takie objawy jak: uczucie zimna, ospałość, sucha skóra, obniżony nastrój — przerwij dietę. Jej kontynuacja niepotrzebnie będzie utrwalać w Tobie negatywne podejście do procesu odchudzania. Koniecznie zbadaj tarczycę, a po postawionej diagnozie zmień sposób odżywiania, by dostarczyć organizmowi brakujących pierwiastków.

Cukrzyca

Ok zrobiłeś/zrobiłaś już naprawdę wszystko. Od tygodni jesz zbilansowane posiłki odliczone co do grama. Zapewniasz sobie dużo aktywności fizycznej, ale waga niezmiennie stoi w miejscu. Do tego źle sypiasz, czujesz ciągłe zmęczenie? To niepokojące objawy, które mogą świadczyć o rozwoju stanu cukrzycowego. Testy diagnozujące cukrzycę lub stan przedcukrzycowy można wykonać przez doustny test obciążenia glukozą, lub poprzez zbadanie stężenia glukozy w pobranej na czczo krwi.

Niedobór witamin

Ceną, jaką płacisz za drastyczną, źle przeprowadzaną dietę, jest zrujnowane zdrowie oraz krótkotrwały efekt utraty wagi lub całkowity jego brak. Bez witamin masz mniej energii i zapału do pracy nad upragnioną sylwetką. To witaminy takie jak magnez, witamina C i D pomogą Ci w utrzymaniu dobrego samopoczucia, traktowaniu diety bardziej jako ekscytującego wyzwania, niż drogi pełnej wyrzeczeń.

A zatem? Przyglądaj się swojemu organizmowi. Badaj się i pamiętaj, że to długo oczekiwane efekty, konsekwentnie realizowany plan dają najlepsze, trwałe rezultaty, ogromną satysfakcję, wiarę w siebie oraz własną skuteczność – czego Ci gorąco życzymy!

Posted by
Szefpoleca

Cześć! Jestem Mateusz i wcale nie jestem szefem kuchni, gotuję z pasją, chociaż wszyscy twierdzą, że mógłbym gotować w najlepszych restauracjach. Jeżeli szukasz sprawdzonych przepisów, to właśnie takie znajdziesz na moim blogu. Uwielbiasz dobre jedzenie? Obserwuj mój blog — tego tutaj nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

82 − = 75