Składnik Ziele angielskie

Ziele angielskie, to korzenne przyprawy kulinarnego pochodzenia z Azji Południowo-Wschodniej. Smak tej popularnej przyprawy jest często opisywany jako połączenie gałki muszkatołowej, pieprzu, jagód jałowca i cynamonu. Stosuje się je w kuchniach na całym świecie, nadając potrawom intensywny, ciepły i korzenny smak oraz aromat.

Powszechnie wykorzystywane jest w przygotowywaniu różnych potraw mięsnych, takich jak pieczeń, kiełbasy, gulasze czy duszone mięso. Oprócz tego, ziele angielskie stosuje się do nadania specyficznego aromatu zup, sosów, ryżu oraz warzyw, na przykład kapusty, marchwi czy fasolki po bretońsku.

Warto wiedzieć, że aby wydobyć maksimum smaku i aromatu z ziela angielskiego, należy je zmielić na proszek przed dodaniem do potrawy. Zwykle stosuje się niewielkie ilości – jedno lub dwa ziarna na kilogram mięsa, bądź 1/4 łyżeczki na litr zupy.

Ziele angielskie można nabyć w większości sklepów spożywczych czy specjalistycznych sklepach z przyprawami, zarówno w postaci całych ziaren, jak i mielonego proszku. Ważne, aby zachować jej świeżość i aromat przez długi czas, należy przechowywać je w suchym, ciemnym miejscu.

Newsletter kulinarny

Bądź na bieżąco – wysyłamy sezonowe przepisy i porady

Zapisz się na jedyny taki w sieci kulinarny newsletter i dołącz do 2719 zadowolonych czytelników. Szefpoleca.pl to ciągle rosnąca baza artykułów i przepisów na dania z całego świata. Każdego dnia tworzymy blog kulinarny z pasją dla osób, które kochają gotowanie i pieczenia tak jak my! Już dziś dołącz do nas :)