Placek po węgiersku

Reklamy Ads By Google

Przepis jest odpowiedni dla diety:

Placek po węgiersku czasami zwany również plackiem po zbójnicku, niezależnie od nazewnictwa to bardzo sycące i pyszne danie. Tradycyjny placek zbójnicki przygotowywany jest z ziemniaków, mąki, cebuli, czosnku, przypraw i jajek. Natomiast smażony jest tradycyjnie na smalcu ze skwarkami. Placek — i być może stąd wzięła się jego druga nazwa — podajemy z gulaszem węgierskim oraz łyżką kwaśnej śmietany. Walorów estetyczno-smakowych doda również świeża natka pietruszki. Opcjonalnie sprawdzą się również pomidorki koktajlowe 😉

Skąd pochodzi placek po węgiersku?

W brew pozorom placek po węgiersku wcale nie pochodzi z Węgier, a z pogranicza Polski i Słowacji, konkretniej z Podhala. Stąd właśnie wzięła się jego właściwa nazwa —placek po zbójnicku. I wydaję mi się, że taka nazwa bardziej pasuję do tego pysznego pomysłu na obiad.

Reklamy Ads By Google

Zanim zaczniesz przygotowywać przepis placek po węgiersku, przeczytaj cały przepis i opis, który zawiera cenne wskazówki.

Składniki

Zobacz inne przepisy z: , , , , , ,

Sól możesz dodać według uznania, tak jak lubisz.

Reklamy Ads By Google

Co będzie potrzebne?
– tarka do ziemniaków, patelnia do smażenia o średnicy 20 cm.

Przepis na placek po węgiersku

  1. W pierwszej kolejności przygotowujemy porcję gulaszu węgierskiego, bez niego placek po węgiersku się nie uda 🙂 Przepis na gulasz węgierski.
  2. Następnie obieramy ziemniaki i trzemy na tarce na małych oczkach. Starte ziemniaki odstawiamy na około 5 minut do odstania się wody.
  3. Reklamy Ads By Google
  4. Powstałą wodę odciskamy i do ziemniaków dodajemy mąkę, bardzo drobno posiekaną cebulę i czosnek, jajko oraz sól. Następnie całość dokładnie mieszamy.
  5. Rozgrzewamy patelnię o średnicy około 20 cm, dodajemy olej, następnie wykładamy całą masę ziemniaczaną i rozprowadzamy ją równomiernie po całej patelni.
  6. Reklamy Ads By Google
  7. Placek po węgiersku smażymy na średnim ogniu przez około 5 minut, następnie przekręcamy go na drugą stronę (opcjonalnie podczas przekręcania możemy dodać jeszcze trochę oleju) i smażymy około 3 minuty.
  8. Gotowy placek zbójnicki wyjmujemy na talerz, następnie nakładamy gorący gulasz węgierski i składamy na pół. Wierzch możesz udekorować śmietaną i świeżą natką pietruszki. Smacznego!
  9. Reklamy Ads By Google

Zobacz również: Zupa gulaszowa

Reklamy Ads By Google

Oceń ten przepis!
0 / 5 Średnia: 4.92

Twoja ocena:

1 osoba ogląda ten przepis
Szefpoleca

Szefpoleca

Jestem szefem w swojej kuchni - gotowanie to moja największa pasja. Z ogromną przyjemnością oddaję się sztuce kulinarnej, uwielbiając zarówno proces tworzenia wykwintnych dań, jak i samą radość z jedzenia. W moim repertuarze znajdziesz zarówno tradycyjne przepisy, które odświeżam i wzbogacam o odrobinę nowoczesności, jak i własne, unikalne kreacje kucharskie. Dzięki mojemu podejściu, moje dania to harmonijne połączenie bogactwa smaków i aromatów, które zachwycają podniebienia, a jednocześnie nie wymagają od kucharza nieprzyzwoitego wysiłku. Kocham dzielić się tymi doświadczeniami kulinarnymi, inspirując innych do odkrywania radości płynącej z gotowania i wspólnego celebrowania posiłków.

Artykuły: 422
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter kulinarny

Bądź na bieżąco – wysyłamy sezonowe przepisy i porady

Zapisz się na jedyny taki w sieci kulinarny newsletter i dołącz do 2719 zadowolonych czytelników. Szefpoleca.pl to ciągle rosnąca baza artykułów i przepisów na dania z całego świata. Każdego dnia tworzymy blog kulinarny z pasją dla osób, które kochają gotowanie i pieczenia tak jak my! Już dziś dołącz do nas :)