Kaczka pieczona z pomarańczami

Przepis na pyszną kaczkę | Kaczka pieczona z pomarańczami
Przepis na pyszną kaczkę | Kaczka pieczona z pomarańczami

Kaczka pieczona z pomarańczami według mnie to wyjątkowa pieczeń, która umili każde spotkanie podczas rodzinnych uroczystości. Chrupiąca skórka, soczyste i delikatne mięso to wszystko sprawi, że goście nie będą mogli oderwać się od swoich talerzy.

Mój przepis to połączenie łatwo dostępnych składników, dzięki czemu przygotowanie wyśmienitej kaczki nie przysporzy Ci żadnych problemów. Wystarczy połączyć składniki na marynatę, a następnie upiec tuszkę i gotowe!

Składniki:

Jak zrobić kaczkę pieczoną z pomarańczami?

  1. Kaczkę myjemy i osuszamy. Pozostałe składniki (zostawiamy dwie pomarańcze) łączymy ze sobą blendując je mikserem. Tak powstałą marynatą nacieramy kaczkę zarówno w środku jak i na zewnątrz.
  2. Przygotowaną kaczkę zostawiamy w szczelnie przykrytym garnku lub misce w chłodnym miejscu na minimum 12 godzin.
  3. Kaczkę wkładamy do naczynia żaroodpornego piersiami do góry. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy przez 25 minut w 200°C bez przykrycia.
  4. Następnie kaczkę przykrywamy i pieczemy przez 1,5 godziny w 170°C.
  5. Kaczkę przekręcamy plecami do góry i pieczemy 1,5 godziny pod przykryciem.
  6. Następnie przekręcamy ponownie kaczkę piersiami do góry do środka wkładamy pokrojone w trójkąty pomarańcze i pieczemy 15 minut w 200°C bez przykrycia.

Kaczka pieczona z pomarańczami

Kaczkę pieczoną z pomarańczami wyciągamy z piekarnika i pozostawiamy do przestygnięcia. Kaczki nie powinno się kroić wcześniej niż 10-15 minut po wyjęciu z piekarnika, gdyż sok wypłynie i mięso będzie suche.

4.78/5 (9)

Oceń ten przepis!

Posted by
Szefpoleca

Cześć! Jestem Mateusz i wcale nie jestem szefem kuchni, gotuję z pasją, chociaż wszyscy twierdzą, że mógłbym gotować w najlepszych restauracjach. Jeżeli szukasz sprawdzonych przepisów, to właśnie takie znajdziesz na moim blogu. Uwielbiasz dobre jedzenie? Obserwuj mój blog — tego tutaj nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

48 + = 51