Gruzińskie Chinkali

Reklamy Ads By Google

Przepis jest odpowiedni dla diety:

Tradycyjne Gruzińskie Chinkali przygotowuje się z surowego mięsa, najczęściej mielonego np. baraniny, wołowiny z wodą „zamkniętą” wewnątrz kołduna wykonanego z ciasta przypominającego — zarówno smakiem, jak i wyglądem — ciasto pierogowe. Ciasto zawija się na kształt sakiewki, następnie gotuje w wodzie tak jak zwykłe pierogi. Podczas gotowania aromaty mięsa i przypraw w połączeniu z wodą przenikają się, tworząc pyszny bulion.

Reklamy Ads By Google

Gruzińskie Chinkali

Gotowe Chinkali podajemy skropione roztopionym masłem oraz posypane świeżą kolendrą. Najlepiej smakuję podawane na gorąco, kiedy bulion podczas jedzenia wypływa na zewnątrz, tworząc przepyszną symfonię smaków.

Reklamy Ads By Google

Zanim zaczniesz przygotowywać przepis gruzińskie chinkali, przeczytaj cały przepis i opis, który zawiera cenne wskazówki.

Reklamy Ads By Google

Składniki

  • 800 g mielonego mięsa wołowo – wieprzowego
  • 2 szklanki zimnej wody
  • duża cebula
  • pęczek kolendry
  • sól i czarny pieprz
  • 1 kg mąki pszennej
  • 2 szklanki gorącej wody
  • 2 łyżki oleju
  • sól
Zobacz inne przepisy z: , , , , ,

Przepis na Gruzińskie Chinkali

  1. Mięso przekładamy do miski, dodajemy posiekaną kolendrę, startą na tarce cebulę, zimną wodę, sól i mielony czarny pieprz. Farsz wyrabiamy do połączenia wszystkich składników i aż mięso wypiję całą wodę.
  2. W misce łączymy mąkę z gorącą wodą, przekładamy na blat i zagniatamy ciasto jak na pierogi. Następnie dzielimy ciasto na cztery części.
  3. Reklamy Ads By Google
  4. Na podsypanym mąką blacie rozwałkowujemy każdy kawałek na cienki placek, grubości około 2 — 3 milimetrów. Za pomocą miseczki wycinamy okręgi o średnicy około 10 cm.
  5. Na każdy krążek nakładamy porcję farszu, około 1 łyżki stołowej i zlepiamy rant ciasta, zbierając go do góry tak, aby powstał kształt sakiewki. Chinkali układamy na blacie podsypanym mąką. (nie mogą one za długo leżeć, bo ciasto rozmięknie)
  6. Reklamy Ads By Google
  7. Gotujemy na wolnym ogniu w osolonym wrzątku, 10 minut od wypłynięcia i co jakiś czas mieszając.
  8. Reklamy Ads By Google

Chinkali najlepiej podawać jeszcze gorące, dodatkowo posypane świeżą kolendrą oraz skropione rozpuszczonym masłem.

Przepis na Gruzińskie Chinkali
Przepis na Gruzińskie Chinkali
Oceń ten przepis!
0 / 5 Średnia: 4.81

Twoja ocena:

Reklamy Ads By Google
1 osoba ogląda ten przepis
Mateusz Turek

Mateusz Turek

Jestem szefem w swojej kuchni - gotowanie to moja największa pasja. Z ogromną przyjemnością oddaję się sztuce kulinarnej, uwielbiając zarówno proces tworzenia wykwintnych dań, jak i samą radość z jedzenia. W moim repertuarze znajdziesz zarówno tradycyjne przepisy, które odświeżam i wzbogacam o odrobinę nowoczesności, jak i własne, unikalne kreacje kucharskie. Dzięki mojemu podejściu, moje dania to harmonijne połączenie bogactwa smaków i aromatów, które zachwycają podniebienia, a jednocześnie nie wymagają od kucharza nieprzyzwoitego wysiłku. Kocham dzielić się tymi doświadczeniami kulinarnymi, inspirując innych do odkrywania radości płynącej z gotowania i wspólnego celebrowania posiłków.

Artykuły: 419
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter kulinarny

Bądź na bieżąco – wysyłamy sezonowe przepisy i porady

Zapisz się na jedyny taki w sieci kulinarny newsletter i dołącz do 2719 zadowolonych czytelników. Szefpoleca.pl to ciągle rosnąca baza artykułów i przepisów na dania z całego świata. Każdego dnia tworzymy blog kulinarny z pasją dla osób, które kochają gotowanie i pieczenia tak jak my! Już dziś dołącz do nas :)