Filtr do wody, czyli oszczędność, ekologia i wygoda

Reklamy Ads By Google

Coraz więcej osób ma w swoim domu filtr do wody, a na ulicy, w pracy czy w szkole można spotkać ludzi z charakterystycznymi butelkami o kolorowych filtrach. Korzystanie z takiego rozwiązania niesie bowiem ze sobą wiele korzyści. Wśród których największe znaczenie ma aspekt ekologiczny i możliwość poczynienia znacznych oszczędności.

Reklamy Ads By Google

Filtr do wody to ekologia

Jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie coraz częściej sięgają po filtr do wody , są względy ekologiczne. Jakość wody kranowej w wielu miastach jest coraz lepsza, jednak nie zawsze nadaje się bezpośrednio do picia. W związku z tym wciąż jeszcze hurtowo kupuje się wodę butelkowaną. Tymczasem stosując filtrowaną wodę kranową można zrezygnować z konieczności kupowania kolejnych plastikowych butelek, a tym samym ograniczyć odpady PET. Ze względu na coraz większą ilość plastiku zalegającą na całej Ziemi, każdy powinien zadbać o to, by kupować jak najmniej plastikowych opakowań, siatek czy właśnie butelek. Dzięki skorzystaniu z filtru do wody jest to możliwe. Filtr do wody generuje miesięcznie produkcję zaledwie kilkudziesięciu gramów plastiku, podczas gdy przy kupowaniu butelek plastikowych jest to aż 2,2 kilograma odpadów PET.

Reklamy Ads By Google

Woda wysokiej jakości

Standardowy filtr do wody zawiera węgiel aktywowany z właściwościami, które zostały potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Jest on odpowiedzialny za usuwanie chloru i jego pochodnych oraz innych substancji, które mogą zaburzać zapach i walory smakowe wody kranowej. Filtr posiada także żywicę jonowymienną odpowiedzialną za usuwanie metali ciężkich takich jak ołów i miedź oraz redukującą twardość wody. Dzięki wyposażeniu się w filtr można więc zyskać czystą, zdatną do picia wodę i oszczędzić dużo miejsca. Filtr zajmuje niewielką przestrzeń w przeciwieństwie do całej zgrzewki wody butelkowanej.

Reklamy Ads By Google

Oszczędność pieniędzy

Filtr do wody to także sposób na poczynienie oszczędności, które choć pozornie są niewielkie, mają znaczenie dla domowego budżetu. Niewielki gabarytowo filtr może dostarczyć miesięcznie nawet 200 litrów wody w cenie 10 groszy za litr. Tymczasem litr wody butelkowanej niekiedy kosztuje nawet kilka złotych. Warto też wspomnieć, że znacznie droższa woda butelkowana często jest niższej jakości niż ta przefiltrowana. Wystarczy spojrzeć na etykietę, by przekonać się, że znaczna większość producentów oferuje wodę ubogą w minerały. Filtr do wody pozwala więc zyskać wyższą jakość w niższej cenie, a to już podwójny zysk.

Estetyczny design

Nie bez znaczenia jest także estetyka. Obojętnie, czy używa się klasycznego filtra do wody, oferowanych przez firmę dzbanków z filtrem czy też butelek filtrujących wodę, wygląd dla wielu osób odgrywa znaczącą rolę. Producent zadbał więc i o ten aspekt. Wszystkie produkty cechuje prostota połączona z funkcjonalnością i wygodą. Filtry zostały zaprojektowane w taki sposób, by wyglądały bardzo lekko i nowocześnie. Produkty dostępne są ponadto w wielu kolorach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie – dostępne są zarówno propozycje klasyczne: szare, czarne i białe, przez bardziej oryginalne jak miętowy i delikatny fiolet po te najbardziej wyróżniające się jak jaskrawy róż czy intensywna zieleń.

Oceń ten artykuł!
0 / 5 Średnia: 5

Twoja ocena:

1 osoba ogląda ten artykuł
Szefpoleca

Szefpoleca

Jestem szefem w swojej kuchni - gotowanie to moja największa pasja. Z ogromną przyjemnością oddaję się sztuce kulinarnej, uwielbiając zarówno proces tworzenia wykwintnych dań, jak i samą radość z jedzenia. W moim repertuarze znajdziesz zarówno tradycyjne przepisy, które odświeżam i wzbogacam o odrobinę nowoczesności, jak i własne, unikalne kreacje kucharskie. Dzięki mojemu podejściu, moje dania to harmonijne połączenie bogactwa smaków i aromatów, które zachwycają podniebienia, a jednocześnie nie wymagają od kucharza nieprzyzwoitego wysiłku. Kocham dzielić się tymi doświadczeniami kulinarnymi, inspirując innych do odkrywania radości płynącej z gotowania i wspólnego celebrowania posiłków.

Artykuły: 426
Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter kulinarny

Bądź na bieżąco – wysyłamy sezonowe przepisy i porady

Zapisz się na jedyny taki w sieci kulinarny newsletter i dołącz do 2719 zadowolonych czytelników. Szefpoleca.pl to ciągle rosnąca baza artykułów i przepisów na dania z całego świata. Każdego dnia tworzymy blog kulinarny z pasją dla osób, które kochają gotowanie i pieczenia tak jak my! Już dziś dołącz do nas :)