Polewa czekoladowa

Jak zrobić polewę czekoladową? — Domowa polewa czekoladowa
Jak zrobić polewę czekoladową? — Domowa polewa czekoladowa

Polewa czekoladowa to najlepszy sposób na dekorację i ulepszenie domowego deseru. Dlatego warto wiedzieć, jak taką polewę przygotować. Dzisiaj pokażę Ci dwa najprostsze sposoby na domową polewę, którą możesz wykorzystać do dekoracji wszystkich rodzajów deserów i nie tylko! Mój przepis w zależności od wariantu zawiera tylko dwa lub trzy składniki, a podstawowym w każdym z nich jest czekolada.

W zależności od deseru, do przygotowania polewy czekoladowej możesz użyć dowolnej czekolady mlecznej lub gorzkiej. Jednak nie może to być czekolada nadziewana ani smakowa z kawałkami innych składników — Taka polewa po prostu nie wyjdzie.

Składnik na polewę czekoladową 1

  • 100 g czekolady (gorzkiej lub mlecznej)
  • 100 ml śmietanki 30%

Składniki na polewę czekoladową 2

  • 100 g czekolady (gorzkiej lub mlecznej)
  • 50 g masła
  • 50 ml mleka

Sposób przygotowania polewy czekoladowej

Polewa czekoladowa 1 — W rondelku podgrzewamy śmietankę, dodajemy pokruszoną czekoladę, chwilę czekamy, mieszasz i gotowe.

Polewa czekoladowa 2 — W rondelku podgrzewamy mleko z masłem, dodajemy pokruszoną czekoladę, chwilę czekamy, mieszasz i gotowe.

Dobra rada: Jeśli chcesz uzyskać białą polewę czekoladową lub smakową możesz użyć białej czekolady i dodać ulubiony zapach do ciasta. Ja zazwyczaj jeśli przygotowuję białą polewę to dodaje odrobinę zapachu cytrynowego, wychodzi obłędnie smaczna! Białą polewę wykorzystuję najczęściej do wypieków świątecznych 😉

Oceń ten przepis!
[Oceny: 18 Średnia: 4.9]
Posted by
Szefpoleca

Cześć! Jestem Mateusz i wcale nie jestem szefem kuchni, gotuję z pasją, chociaż wszyscy twierdzą, że mógłbym gotować w najlepszych restauracjach. Jeżeli szukasz sprawdzonych przepisów, to właśnie takie znajdziesz na moim blogu. Uwielbiasz dobre jedzenie? Obserwuj mój blog — tego tutaj nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

94 − = 88