Czym jest peeling kawitacyjny i kiedy warto go wykonać?

Reklamy Ads By Google

Peeling kawitacyjny to jeden z podstawowych zabiegów, na jakie możesz udać się do salonu kosmetycznego. Dzięki niemu Twój martwy naskórek zostanie złuszczony w delikatny sposób. Skóra będzie też odświeżona i oczyszczona. Połączenie zjawiska kawitacji z peelingiem pozwoli Ci natomiast osiągnąć jeszcze lepsze efekty, jeśli chodzi o wygląd Twojej skóry.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Jest to jeden z mało inwazyjnych zabiegów dostępnych w gabinecie kosmetycznym. Nie pozwoli Ci więc pozbyć się porów czy blizn. Sprawi jednak, że skóra zyska świeższy, jędrniejszy wygląd. Regularne zabiegi dotlenią skórę, uczynią ją bardziej promienna, a także spowodują, że zacznie lepiej wchłaniać substancje z preparatów kosmetycznych. To pozwoli z kolei na zwiększenie skuteczności kremów czy maseczek stosowanych po zabiegu. Podczas peelingu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Polega ono na szybkiej przemianie fazy ciekłej w fazę gazową. Z tego powodu zabieg zawsze wykonywany będzie w środowisku wodnym. Twoja skóra na początku będzie więc musiała zostać zwilżona. Dzięki temu fale ultradźwiękowe stosowane podczas zabiegu będą wnikać w skórę, a po zetknięciu z wodą utworzą mikropęcherzyki. Te, następnie pękając, oczyszczą Twoją skórę z martwych komórek i sebum.

Reklamy Ads By Google

Komu zalecany jest zabieg?

Niezależnie od tego, jaki masz typ cery, Twoja skóra będzie wymagała złuszczenia i odświeżenia, szczególnie po sezonie letnim. Właśnie dlatego zabieg ten jest polecany praktycznie każdemu. Warto przy tym wspomnieć, że kosmetolodzy zalecają, by traktować peeling kawitacyjny jako formę przygotowania do innych zabiegów. Oczyszczenie skóry umożliwia bowiem lepsze wchłanianie składników znajdujących się w kosmetykach. Właśnie dlatego taki peeling będzie dla Twojej skóry świetnym wstępem do zabiegów nawilżających czy odżywiających.
Najbardziej na peelingu skorzystają jednak osoby zmagające się z trądzikiem pospolitym, różowatym, a także z zaskórnikami czy wągrami. Zabieg sprawdzi się także w przypadku cery tłustej czy mieszanej. Wszystko ze względu na zmniejszenie wydzielania sebum i redukcje efektu świecącej się twarzy. Po zabiegu Twoja skóra zyska więcej blasku, a regularne stosowanie pozwoli Ci pozbyć się drobnych przebarwień. Nieinwazyjność zabiegu i jego bezbolesność sprawia, że będzie to dobry wybór także dla osób o cerze wrażliwej.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Choć peeling kawitacyjny ma wiele zalet, nie można wykonywać go przez cały rok. Zabieg powinien być przeprowadzany od końca września do początku kwietnia. Twoja złuszczona skóra nie powinna być bowiem wystawiana na działanie silnych promieni słonecznych. Istnieje także szereg innych przeciwwskazań. Wśród nich wymienić trzeba przede wszystkim stany zapalne i ropne skóry, a także świeże rany. Zabieg nie będzie także wskazany, jeśli jesteś w ciąży, masz epilepsję, choroby tarczycy, nowotwory niewydolność krążenia czy rozrusznik serca.

Reklamy Ads By Google

Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu?

Zabieg kawitacyjny możesz wykonywać także w domu. Konieczny jest jednak do tego zakup specjalnego urządzenia. Już za około 150-200 złotych możesz kupić sprzęt dobrej jakości. Jest to na pewno dobra inwestycja, bo w tej cenie mieszczą się zwykle 2 wizyty w gabinecie kosmetycznym. Przed przystąpieniem do zabiegu w domu, konieczny jest pełen demakijaż i oczyszczenie skóry. Zarówno przed użyciem, jak i po wykonaniu zabiegu pamiętaj o zdezynfekowaniu urządzenia. W przeciwnym razie szpatułka będzie dla bakterii doskonałym miejscem do rozwoju. Tym samym peeling w domu zamiast pomóc Twojej skórze może jej zaszkodzić. Oczyszczona skóra koniecznie musi zostać zwilżona. W tym celu wystarczy ci namoczony wacik. Po nawilżonej skórze możesz następnie zacząć przesuwać szpatułką aparatu nachyloną pod kątem 45 stopni. Cały czas pamiętaj o zachowaniu wilgoci – kiedy skóra wyschnie, znów przetrzyj ją wacikiem. Pilnuj też, by za długo nie trzymać szpatułki w jednym miejscu, by nie poparzyć i nie uszkodzić skóry. Zabieg powinien trwać nie dłużej niż 15 minut. Po jego zakończeniu przemyj skórę, by usunąć z niej resztki zanieczyszczeń, a potem nałóż krem. Na początku stosowania urządzenia, gdy cera jest mocniej zanieczyszczona, możesz wykonywać peeling w domu nawet co tydzień. Z czasem zmniejsz częstotliwość i wykonuj zabieg raz na 2-4 tygodnie.

Podsumowanie

Peeling kawitacyjny to zabieg, który nie wywołuje spektakularnych efektów, ale świetnie wpłynie na kondycję Twojej skóry. Jeśli więc nie masz przeciwwskazań do peelingu kawitacyjnego, pomyśl o wykonaniu go w salonie kosmetycznym albo we własnym domu. Szybko zauważysz poprawę stanu Twojej skóry i dostrzeżesz większą niż dotąd skuteczność stosowanych kosmetyków czy zabiegów nawilżających.

Reklamy Ads By Google

Oceń ten artykuł!
0 / 5 Średnia: 0

Twoja ocena:

2 osoby ogląda ten artykuł
Szefpoleca

Szefpoleca

Jestem szefem w swojej kuchni - gotowanie to moja największa pasja. Z ogromną przyjemnością oddaję się sztuce kulinarnej, uwielbiając zarówno proces tworzenia wykwintnych dań, jak i samą radość z jedzenia. W moim repertuarze znajdziesz zarówno tradycyjne przepisy, które odświeżam i wzbogacam o odrobinę nowoczesności, jak i własne, unikalne kreacje kucharskie. Dzięki mojemu podejściu, moje dania to harmonijne połączenie bogactwa smaków i aromatów, które zachwycają podniebienia, a jednocześnie nie wymagają od kucharza nieprzyzwoitego wysiłku. Kocham dzielić się tymi doświadczeniami kulinarnymi, inspirując innych do odkrywania radości płynącej z gotowania i wspólnego celebrowania posiłków.

Artykuły: 422
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter kulinarny

Bądź na bieżąco – wysyłamy sezonowe przepisy i porady

Zapisz się na jedyny taki w sieci kulinarny newsletter i dołącz do 2719 zadowolonych czytelników. Szefpoleca.pl to ciągle rosnąca baza artykułów i przepisów na dania z całego świata. Każdego dnia tworzymy blog kulinarny z pasją dla osób, które kochają gotowanie i pieczenia tak jak my! Już dziś dołącz do nas :)